Diş Hekimliği Fakültesi

Tanıtım

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılında 64 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

Yeni binası ile her alanda hastaya hizmet vermeyi hedefleyen Diş Hekimliği Fakültemiz; Tuzla/Orhanlı Yerleşkesinde bulunmaktadır. Bu binada, 17 adet klinik (toplam 20 diş üniti), 2 adet genel anestezi ameliyathanesi (2 diş üniti), 1 adet engelli kliniği (1 ünit), 1 adet panoromik röntgen cihazı, 2 adet periapikal röntgen cihazı, 1 adet 3D tomografi cihazı, 1 adet preklinik laboratuvarı, 1 adet fantom simülasyon laboratuvarı, 1 adet merkezi sterilizasyon birimi, 1 adet protez laboratuvarı, seminer ve konferans salonu, yemekhane, 1 adet derslik (70 kişilik),  personel ve hasta otoparkları, yeşil alanlar, kantin vb. fiziki imkanları ile hastalara ve öğrencilere hizmet vermeye hazırdır.

Modern diş hekimliğinin tüm olanaklarını kullanarak ağız ve diş hastalıklarının tanı ve tedavilerini en iyi şekilde sağlayan, hastalarımıza etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, kaliteli ağız ve diş bakımı sunan, tüm çalışanlarına sürekli gelişim fırsatları sunarak aynı zamanda konusunda uzman diş hekimleri yetiştiren, ilerici, yenilikçi, başarılı, tıbbi açıdan yeterli donanıma sahip diş hekimleri ile sürekli gelişen ve iyileştirilen muayene ve tedavi hizmetleri sunan ve uluslararası düzeyde tanınan bir diş hastalıkları hastanesi olma vizyonuna sahip olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Muayene ve Tedavi Hizmetlerinde; hasta memnuniyetine yönelik, sürekli gelişerek iyileşen sağlık hizmeti sunmaya kendini adamış bulunmaktadır. Bu amaca ulaşabilmek için hizmetlerin her aşamasında en yüksek kaliteyi güvence altına alacak etkin bir kalite sisteminin kurulması ve sürekliliğinin sağlanmasını amaç edinmiştir.

       

DOSYALAR

TARİH DOSYA ADI İNDİR
13.07.2020 2020 Tanıtım Broşürü
13.07.2020 2019 Tanıtım Broşürü