DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Dekanın Mesajı

Dekanın Mesajı

Konum olarak Avrupa ve Asya’ yı birbirine bağlayan, dünyanın gözbebeği şehirlerinden biri olan İstanbul’da uluslararası global yeni nesil diş hekimliği fakültesi olabilmek amacı ile 2018-2019 akademik yılında eğitim-öğretim yaşamına başlayan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi, sağlık alanında eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda ülke sınırları ötesinde öne çıkan bir merkez olmayı hedeflemektedir.

Genç dinamik, enerjik, vizyonu olan akademisyenlerimizle birlikte bizim görevimiz; toplumun ağız diş sağlığını iyileştirmek için kendine güven, yetenek ve etik karar verme becerilerine sahip, gelecekteki akademik ve topluluk liderlerini yetiştirmek için birlikte çalışmaktır.

 İMÜ Diş Hekimliği Fakültesi için gelecekte;

  • Eğitim öğretimde olduğu gibi, uygulamalarda, araştırmalarda da en son en yeni gelişmeleri dünya ile entegre olarak her zaman takip edip oluşturacağımız fiziki teknik alt yapı ile öğrencilerimizin hizmetine sunacağız.
  • Geleceğin diş hekimliği liderlerini eğitmek için yeni modeller ve standartlar belirleyeceğiz.
  • Diş hekimliği eğitimi ve mesleğimizi şekillendiren araştırmalar için önemli fikirler ve projeler geliştireceğiz.
  • Toplum ağız diş sağlığı hizmetinin yanı sıra diş hekimliği eğitimini şekillendiren önemli fikirler ve projeler geliştireceğiz.

Hedeflerimizi gerçekleştirme yolculuğunda emeği geçen ve geçecek olan herkesi minnet ve şükran duygularıyla selamlıyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Hasan Küçükkolbaşı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı